Künye


Genel Yayın Yönetmeni
Nurullah HATİPOĞLU

Aslen Karadenizli olan yazar, elinde olmayan sebeplerden ötürü Ankara’da dünyaya geldi. Lise yıllarında Beyazıt Meydanı’ndaki Kudüs mitinglerinde ses telleri zarar görünce, alfabenin şirin üyelerinden R harfine küstü. Takip eden yıllarda ziyaret etme fırsatı bulduğu Kudüs’ü fikir dünyasının merkezine yerleştirdi. Üniversite yıllarında çeşitli dergi ve fanzinlerin doğuşunda katkısı olan yazar, Mahbez’in de kurucusudur. Şu sıralar öğrencilerine, dinin kültürünün, ahlâkın da bilgisinin olmadığını ispat etmeye çalışmaktadır.

 

 

Genel Yayın Koordinatörü
Süheyb Abdullah AKTAŞ

Ayazı ile meşhur gri ve puslu Başkent Ankara‘da dünyaya gelen yazar, edebiyata olan ilgisini mezun olduğu Beyoğlu Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde kazandı. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlayan; gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi seven ve kendini seyyah olarak tanımlayan yazarın, Türkiye’de ve yurt dışında gezip gözlemlediği yerlerin oluşturduğu gizli bir seyahatnamesinin olduğu tahmin edilmektedir.

 

Editör
Abdullah SABUNCU

Bir zemheri gecesi Urfa’da hayata gözlerini açan yazar, çocukluk yıllarını baba mesleği olan tabelacılıkta çıraklık yaparak ve kare bulmaca çözerek geçirdi. Beyoğlu’nda kitapla tanışınca iyi bir okur olmaya söz verdi ve kitabı bırakmadı. Canıgüz’ü tanıdıktan sonra yazmanın tılsımını fark etti ve o günden beri yazmaya gayret etmektedir.

 

Son Okuma ve Görsel Sorumlusu
Yahya ATEŞ

Amsterdam‘da doğduğu gün, hayatında bir şeylerin ters gittiğini anlayan ve şehir şehir dolaşmaya başlayan yazar, felsefî olarak hedonizme yakın durmaktadır. En son görenlerce, para karşılığı öğretmenlik yaptığı ve İslâm iktisadına yeni öneriler bulmaya çalıştığı söylenmektedir.

 

Web ve Sosyal Medya Sorumlusu

Ömer Faruk ELMACI

Ankara doğumludur. Radyo-Televizyon-Sinema bölümü mezunu olup, kendi kurduğu bir medya & fotoğraf şirketinde işçi olarak çalışmaktadır. Bu paradoksu düzeltemediği için, gün süresinin kısalığından yakınmakta ve kendini deklanşörler arasında harap etmektedir.